אגדה חדשה על ערפל

מאת עינה לקח

כאן ניתן לרכוש עותק דיגיטלי של ספר שירי – "אגדה חדשה על ערפל". לרכישת עותק מודפס לחצו כאן>>

המחיר המומלץ לספר הדיגטלי הוא 27 ש"ח. מעבירים סכום זה (או אחר לבחירתכם) בביט או בפייבוקס ל- 052-8735338, או מעבירים ביטקוין לכאן: 3D4kUsUK4e21KdADErBALZzP6hh1VxmUFj או כותבים לי לאפשרויות תשלום אחרות.

אחרי זה פשוט מורידים את הספר וזהו.

~~~~~~~~~~~~~~

"איך הייתם מדמיינים את השירה? לא, לא את ארכיטיפ המשוררת, את השירה עצמה. היא הדורה, נכון? היא בת בלי-גיל, חייבת להיות, הרי היא עתיקה וחדשה. היא גם חייבת להיות יפה. אבל היא ביישנית, נסתרת לה במדפים עלומים בספריות, בפינות הרחוקות בחנויות הספרים.. רגע, בעצם היא לא בדיוק ביישנית, יותר.. אריסטוקרטית, מתנשאת. ומתחכמת, כן, מתחכמת, וכשהיא פותחת את הפה אין סוף להתחכמויות.
ומה אם אומר לכם שהדימוי הזה הוא רק דעה קדומה וכשתפגשו אותה באמת – לא תזהו אותה. תפגשו אותה שובבה ומצחיקה, מצחיקה לא בשל הומור של סטנדאפיסט אלא בגלל היכולת שלה לגעת בנקודות העמוקות ביותר שצריכות שחרור. היא כמו ילדה שמחזירה לנו את ההתלהבות מהדברים הקטנים וגם הגדולים בחיים, והיא גם נצחית כמו אלה שמעבירה בנו חכמה עתיקה. כזאת היא, ארכיטיפ של ניצן, אגדה חדשה על ערפל. אתם מוזמנים לפגישה בלתי אמצעית עם השירה."

(יונתן בן עמי, על הספר)

מתוך הספר:

מלאכת מחשבת

רַכֶּבֶת דּוֹהֶרֶת בַּגֶּשֶׁם בִּשְׁבָט. בְּהוֹנוֹת רְטֻבִּים עַל הַפַּס הַצָּהֹב בָּרָצִיף. אֲדָרַיִם יַטִּיפוּ זִיוָם הַשָּׁנָה עַל אַפִּים מִתְמַלְּאִים בָּאֲוִיר לְלֹא צֵל. מְצַחֶקֶת יַלְדָּה וְקוֹלָה מְרַדֵּף אַחֲרֶיהָ כִּסְוֶדֶר כָּבֵד בְּצֵאתָהּ מִבֵּיתָהּ וְהַצְּחוֹק מְמַלֵּא אֶת לִבָּהּ בְּעִטּוּשׁ וְאַפָּהּ מְנַתֵּר אַחֲרֵי הַמָּטָר. בַּקְּלָסֶר הַנִּשָּׂא בְּתִיקָהּ שְׁלַל דַּפִּים שֶׁדְּפוּסָם כְּבָר נִשְׁחַק מִשִּׁמּוּשׁ וְדַפִּים שֶׁדְּיוֹ אֲדֻמָּה מְזַמְזֶמֶת מֵהֶם מִזְמוֹרִים לֹא גְּמוּרִים. הֶעָרִים כְּבָר הוֹמוֹת בְּמֶרְחָק שֶׁרַק לַיְלָה יָאֶה לוֹ, רַק לַיְלָה וְסַקְסוֹפוֹן אַלְט וּפְסַנְתֵּר. וְהַבֹּקֶר נָהִיר, הָרַכֶּבֶת נוֹהֶרֶת, עֲנָפִים מִתְכַּהִים אַךְ מַרְאָם מִתְבַּהֵר, נֹפֶת-יַעַר נִטְוֵית בָּאֲוִיר הַנָּקוּד שֶׁפֵּרוֹת אִלְתּוּרוֹ הֵם פְּלָגִים צַוְחָנִים כְּתִינוֹק בֶּן יוֹמֵנוּ מֻכֶּה פִּתְאֹמִים נִתָּכִים בִּמְלֶאכֶת מַחֲשֶׁבֶת.

~~~~~~~~~~~~~~

על המחברת: עינה קפלן לקח, ילידת 1986. נעה רוב החיים על ציר גליל מערבי-כרמל-ירושלים עם גיחות לאמריקה (כולל הגחה ראשונית לאויר העולם). בעלת תואר ראשון במקרא ומדעי הרוח. מעבירה סדנאות מיחזור מילים – כתיבה ללא כתיבה. חוקרת תרבות מטעם עצמה, מבצעת עבודות עפר טקסטואליות למיניהן למחייתה, אופה עוגיות עם שקדי מרק להנאתה, ומשתדלת להיות אמא טובה דיה לבתה.

השירים בספר זה הם לשימוש חופשי, בתנאי של מתן קרדיט למחברת עינה לקח, ובתנאי של שיתוף לשימוש חופשי בלבד. (כלומר: אין להשתמש בשירים אלה בתוכן אחר המוגן בזכויות יוצרים). מותר והרשות נתונה: להפיץ, לצלם, לשדר, לקרוא, לצטט, להלחין, להשתמש ביצירה נגזרת, וכו' לשימוש אזרחי בלתי מסחרי בלבד, ורק תוך מתן קרדיט למחברת ובמידת האפשר קישור.
לכל שימוש מסחרי/ממסדי יש לקבל רשות מהמחברת. אם יש ספק, נא לשאול ayana.lekach@gmail.com

נכון – אפשר טכנית להוריד את הספר גם בלי לשלם. אבל לאחר כיסוי עלויות הפקת הספר, יתר ההכנסות ישמשו להפקת ספרים נוספים ולפיתוח מיזמים התומכים בתרבות חופשית, אז דווקא כדאי!

לחובבי הנייר – בקרוב גם עותקים מודפסים יהיו זמינים לרכישה, אעדכן. אבל למען כדור הארץ אני ממליצה להנות מהדיגיטל, יתכן ואעדכן גרסאות בעתיד ובדפוס לא ניתן לעדכן!

תהנו,

עינה.

להורדת הספרpdf-1-48