80

כאשר הפינג'ן על האש נסנן את הגבינה מהמים, ונפורר אותה בתוך קערה על ידי לישה של הפרוסות, עד שיישארו רק פירורים קטנים. כעת נפזר את הגבינה על שכבת העג'יני בשכבה פחות או יותר אחידה (עובי שכבת הגבינה לפי הטעם). יש להשאיר רווח של ס"מ אחד לפחות בין הגבינה לבין שולי המחבת על מנת שמאוחר יותר הגבינה לא תותך ותישרף.

כעת יש לפזר שכבה נוספת של עג'יני על הגבינה, שתכסה את הגבינה וגם את שולי העג'יני שמסביב לגבינה (במרווח שהשארנו). השכבה יכולה להיות דקה יותר משכבת העג'יני הקודמת. סוף סוף ההכנות הושלמו ואנחנו יכולים להכין את הכנאפה. יש להכין את המחבת השניה בהישג יד ולהתאזר בהרבה סבלנות.

בוחרים את הכירה עם הלהבה הכי גדולה, אך מדליקים אותה על האש הכי קטנה. כעת, יש לסובב את המחבת הקטנה בתנועה מעגלית מעל האש, כך שכל חלקי המחבת יקבלו חשיפה זהה לאש (גם אם נראה שהאש אחידה על כל המחבת, וגם אם יש לכם מחבת סופר-מתוחכמת שאמורה להעביר חום אחיד – זה לא מספיק, ויש לסובב את המחבת לאט לאט מעל האש). רק לאחר שהעוגה ניתקת מהמחבת (כשההסמנה נמסה) ורק אחרי שמתחיל לעלות ריח קליה עדין, מותר לבדוק את מצב הכנאפה, כל מספר דקות, על ידי הרמה של אחד הצדדים, בעדינות, בעזרת תרבד. אולם כל עוד הכנאפה לא מוכנה אין להגדיל את האש ואין להפסיק את הסיבובים.