63

להכנה ביתית יש להכין מראש שתי מחבתות שונות בגודלן, כך שאחת נכנסת בתוך השנייה. רצוי שההבדל בגודל יהיה קטן ככל האפשר ובלבד שהמחבת הקטנה תיכנס בתוך הגדולה. כעת יש להניח כחופן סמנה במחבת הקטנה ולמשוח אותה בסמנה, עד שתתקבל שכבה של כשלושה מילימטרים בממוצע (האצבעות משאירות סימנים וזה בסדר). בשלב זה יש לפזר קורט נדיב של מלח על הסמנה. המלח הוא מרכיב הכרחי, אבל לשם הטעייה הוא אינו מפורט ברוב המתכונים, מכיוון שמצד אחד בלעדיו הכנאפה חסרה את המתיקות הבלתי-מתפשרת שלה, ומצד שני בחסרונו קשה לזהות מהו המרכיב החסר. בכנאפיות לעתים קרובות המלח מגיע בתערובת עם אבקת צבע מאכל כתום, ומכאן צבעה הכתום של הכנאפה בחלק גדול מהכנאפיות. הצבע לא הכרחי, אבל הוא משמש להסוואת המלח, כיוון שלעתים קרובות אפילו הקונדיטור לא יודע שהוא מוסיף מלח, וסבור שהוא רק צובע את הכנאפה.

לאחר שפזרנו את המלח יש לפזר שכבה פחות או יותר אחידה של עג'יני על המחבת. לשם כך, יש להפריד תחילה את העג'יני שמגיע בדרך כלל בצמות צפופות. לאחר ההפרדה יש לפזר את השערות על הסמנה בעדינות ובאופן אחיד כמה שיותר עד שמבעד השיערות בקושי רואים את הסמנה. ניתן להדק בעדינות את העג'יני אך לא לדחוס.

כעת יש לשפוך כ-300 ג' סוכר לפינג'ן, למלא במים עד שהמים מגיעים כס"מ אחד מעל הסוכר ולהניח את הפינג'ן על האש. כאן יש עוד הטעיה: בחלק מהמתכונים כתוב שיש להוסיף מי ורדים למים, אבל זה לא נכון ואין להוסיף מי ורדים. במהלך המשך ההכנה המים ירתחו. כשהם ירתחו יש להקטין את האש, ולשמור את הסירופ ברתיחה עד לסיום ההכנה.